Bezpieczenstwo w Internecie

Bezpieczenstwo w Internecie wrzucili przez nieuwagę

Pobrane z images.slideplayer.pl

Mówi się, że w Internecie nie ma prywatności i nie ma bezpieczeństwa, ale czy rzeczywiście tak jest. Czy posługując się Internetem nie możemy mówić o tym, że jesteśmy bezpieczni ani też nie możemy na takie bezpieczeństwo liczyć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś, co raz zostało wrzucone do sieci, nigdy już nie ginie. Zostaje skopiowane nawet na setki czy tysiące stron i serwerów, a co za tym idzie dane te, zdjęcia, informacje i inne rzeczy są po prostu ciągle żywe, cały czas trwają i nie da się poradzić nic na głupotę ludzi, którzy coś do sieci wrzucili przez nieuwagę lub specjalnie, a później się za to wstydzą.

leczenie stomatologiczne w narkozie

Było już tyle afer na temat nagich zdjęć, jakichś kompromitujących materiałów i innych rzeczy, a ludzie nadal nie nauczyli się, że trzeba być bardzo ostrożnym w tym, co wrzuca się w zasoby sieci. Wydaje się, że nawet coś tak niewinnego, jak zdjęcia naszych dzieci, może być bardzo źle wykorzystane przez pedofilów lub różnych innych ludzi, którzy w sieci tylko czyhają na to, żeby złapać swoją ofiarę. W pewnym sensie w Internecie bezpieczeństwa nie ma, a dzieci powinny być przed nim chronione przez dorosłych.

Dorośli powinni na komputery narzucić filtry rodzicielskie, dzięki którym dzieciaki nie będą miały dostępu do stron z pornografią, albo takich, które szerzą rasizm lub są po prostu niebezpieczne. Dzieci tak samo ostrożnie powinny korzystać z czata, bo taki czat może być dla nich po prostu realnym zagrożeniem, przez które może być wiele problemów. Każda informacja prywatna, którą wrzucimy do Internetu, zostaje w nim i może być przez kogoś przeczytana, a co za tym idzie nie jest zasadne, żebyśmy się zbytnio wypowiadali na tematy związane z naszą rodziną, na temat naszych związków, szefów i tak dalej, bo to po prostu może być niebezpieczne.

Bezpieczenstwo w Internecie być dla nich po prostu

Pobrane z www.focus.pl

Nikt nie chce być okradziony z prywatności, tak samo jak nie tolerujemy kradzieży tożsamości, co niestety bardzo często się zdarza w różnych krajach i w różnych kulturach. Teraz w przypadku Internetu kradzież tożsamości nie jest już żadnym problemem. Wystarczy tylko mieć czyjeś zdjęcia i czyjeś podstawowe dane, a możemy szybko i skutecznie podszyć się pod kogoś w Internecie czerpiąc z tego profity lub wręcz przeciwnie, wyrządzając temu komuś w jakiś sposób moralną krzywdę. Takie rzeczy się zdarzają, a cyberprzestępców jest przecież coraz więcej.

Artykuł napisany przez: